Valeria y Maximiliano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Valeria y Maximiliano është një telenovelë meksikane nga Carlos Sotomayor në 1991 prodhim i Televisa. U transmetua nga El Canal de las Estrellas nga 23 dhjetor 1991 deri më 8 maj 1992. Historia origjinale vjen nga meksikanja Nora Aleman. Valeria dhe Maximiliano pati protagoniste Leticia Calderon dhe Juan Ferrara. Në 2006 u soll një version i ri i kësaj telenovele Heridas de amor, me aktorët Jacqueline Bracamontes dhe Guy Ecker.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Leticia Calderon - Valeria Landero

Juan Ferrara - Maximiliano Riva

Marco Muñoz - Román de la Fuente

Arturo Peniche - Patricio del Val

Ana Colchero - Susana Landero

Cecilia Gabriela - Dulce Landero

Gina Romand - Mercedes Ramos

Rubén Rojo - Julio Souberville

Rosa Arenas - Blanca Landero

Carlos Bracho - Miguel Landero

Claudio Obregón - Ernesto Ramos

Magda Guzmán - Eugenia Landero

Jorge Salinas - Damián Souberville

Hugo Acosta - Alberto

Daniela Durán - Angélica

Magda Karina - Lidia

Pepe Kuke - Salvador

Hector Parra - Jose

Vivan Gray - Lucy

Georgina Pedret

Odiseo Bichir

Israel Jaitovich

Luis Uribe