Pluzhina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Pluzhinë)
Shko te: navigacion, kërko

Pluzhina është vendbanim dhe qendër e njësisë administrativeMal të Zi.

Pak histori[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Pluzhina – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Koordinatat: 43°9′19″V 18°50′36″L / 43.15528°V 18.84333°L / 43.15528; 18.84333