Komuna e Pluzhinës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Pluzhina


Komuna e Pluzhinës
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Mijuško Bajagić
Partia (SNP - DSS)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 854 km2
Popullsia 4,272 banorë
Dendësia 5,0 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382 83
Faqja Zyrtare www.pluzine.cg.yu

Komuna Pluzhina është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komuna e Pluzhinës – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale