Komuna e Danilovgradit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Danilovgradi


Danilovgradi
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Branislav Đuranović
Partia (DPS - SDP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 501 km2
Popullsia 16,523 banorë
Dendësia 32,9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382 81
Faqja Zyrtare www.danilovgrad.cg.yu/

Komuna Danilovgradi është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • ..
 Commons: Komuna e Danilovgradit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale