Komuna e Tivatit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për qytetin shiko: Tivati


Tivat
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46 km2
Popullsia 14,031 banorë
Dendësia 310 banorë/km2

Komuma e Tivatit është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komuna e Tivatit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale