Komuna e Koloshinit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Koloshini


Koloshin
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Mileta Bulatović
Partia (SNP - NS)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 897 km2
Popullsia 9,949 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 81210
Prefiksi +382 20
Faqja Zyrtare www.kolasin.me/

Komuna Koloshini është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komuna e Koloshinit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 42°49′26.04″V 19°31′6.96″L / 42.8239000°V 19.5186000°L / 42.8239000; 19.5186000