Jump to content

Komuna e Kolashinit

Coordinates: 42°49′26.04″N 19°31′6.96″E / 42.8239000°N 19.5186000°E / 42.8239000; 19.5186000
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Komuna e Kolashinit
Komunë
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej9.949
{{{postal_code_type}}}
81210
Faqja zyrtarewww.kolasin.me/

Komuna Kolashini është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Shiko edhe këtë

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Komuna e Kolashinit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

42°49′26.04″N 19°31′6.96″E / 42.8239000°N 19.5186000°E / 42.8239000; 19.5186000