Komuna e Mojkovacit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Mojkovaci


Mojkovaci
Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Kryetari i Bashkisë Miladin Brko Mitrović
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 367 km2
Popullsia 10,066 banorë
Dendësia 27,42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +382 84
Faqja Zyrtare www.mojkovac.cg.yu

Komuna Mojkovaci është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komuna e Mojkovacit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 42°57′31″V 19°34′35″L / 42.95861°V 19.57639°L / 42.95861; 19.57639