Komuna e Plevlës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko:Plevla


Komuna e Plevlës
Komunë
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Filip Vuković
Partia (DPS)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1346 km2
Popullsia 36,918 banorë
Dendësia 27,4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal -
Prefiksi +382 89
Faqja Zyrtare www.pljevlja.cg.yu

Komuna Plevla është njësi administrative e niveit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komuna e Plevlës – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Koordinatat: 43°21′00″V 19°21′00″L / 43.3500°V 19.3500°L / 43.3500; 19.3500