Komuna e Bellopojës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për vendbanimin shiko: Bellopoja


Bellopojë
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Qarku ska
Kryetari i Bashkisë Tarzan Milošević
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 924 km2
Popullsia 50.284 banorë
Dendësia 54,42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +382 84
Faqja Zyrtare www.bijelopolje.cg.yu

Komuna Bellopojë, është njësi administrative e nivelit lokal në Mal të Zi. Qendra e kësaj njësie është vendbanimi me të njëjtin emër.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komuna e Bellopojës – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Koordinatat: 43°02′02″V 19°44′49″L / 43.03389°V 19.74694°L / 43.03389; 19.74694