Komuna e Cetinës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me komunën, për qytetin shiko: Cetina


Cetinë
Komunë
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Kryetari i Bashkisë Milovan Janković
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 910 km2
Popullsia 18,482 banorë
Dendësia 20.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +382 86
Faqja Zyrtare www.cetinje.cg.yu

Komuna Cetinë është njësi administrative e nivelit lokal në Mal të Zi. Qendër e kësaj njësie është qyteti me të njëjtin emër.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • ..
 Commons: Komuna e Cetinës – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 42°38′00″V 19°32′00″L / 42.63333°V 19.53333°L / 42.63333; 19.53333