Komuna e Andrejevicës

Coordinates: 42°44′23″N 19°47′9″E / 42.73972°N 19.78583°E / 42.73972; 19.78583
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Komuna e Andrejevicës
Komunë
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej1,073

Komuna e Andrejevicës gjindet në lindje të Malit të Zi , në kufi me Shqipërinë. Andrejevica në Shqip Malësia

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas rezultateve preliminare të regjistrimit të popullsisë së vititi 2011, komuna e Andrejevicës ka pasur 5117 banorë me 1699 ekonomi familjare dhe 3473.[1]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

42°44′23″N 19°47′9″E / 42.73972°N 19.78583°E / 42.73972; 19.78583