Seoca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seocë
Сеоце
Fshat
Vendndodhja
Seocë is located in Serbia
Seocë
Seocë

Koordinatat: 43°12′30″V 21°1′5″L / 43.20833°V 21.01806°L / 43.20833; 21.01806

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 12′ 30″ Veri

21° 1′ 5″ Lindje

Seocë (serbisht: Сеоце/Seoce) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]