Dabinoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dabinoc
Дабиновац
Fshat
Vendndodhja
Dabinoc is located in Serbia
Dabinoc
Dabinoc

Koordinatat: 43°2′56″V 21°12′28″L / 43.04889°V 21.20778°L / 43.04889; 21.20778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 843 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 2′ 56″ Veri

21° 12′ 28″ Lindje

Dabinoc (serbisht: Дабиновац/Dabinovac) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]