Restelica (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Restelicë
Растелица
Fshat
Vendndodhja
Restelicë is located in Serbia
Restelicë
Restelicë

Koordinatat: 43°1′49″V 21°17′1″L / 43.03028°V 21.28361°L / 43.03028; 21.28361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 49″ Veri

21° 17′ 1″ Lindje

Restelicë (serbisht: Растелица/Rastelica) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]