Lusha (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lushë
Љуша
Fshat
Vendndodhja
Lushë is located in Serbia
Lushë
Lushë

Koordinatat: 43°4′40″V 21°17′9″L / 43.07778°V 21.28583°L / 43.07778; 21.28583

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Lushak
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 4′ 40″ Veri

21° 17′ 9″ Lindje

Lushë (serbisht: Љуша/Ljuša) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]