Vasileci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vasilec
Васиљевац
Fshat
Vendndodhja
Vasilec is located in Serbia
Vasilec
Vasilec

Koordinatat: 42°54′56″V 21°16′59″L / 42.91556°V 21.28306°L / 42.91556; 21.28306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 812 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 54′ 56″ Veri

21° 16′ 59″ Lindje

Vasilec (serbisht: Васиљевац/Vasiljevac) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]