Prekorogja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prekorogjë
Прекорађа
Fshat
Vendndodhja
Prekorogjë is located in Serbia
Prekorogjë
Prekorogjë

Koordinatat: 42°56′43″V 21°20′54″L / 42.94528°V 21.34833°L / 42.94528; 21.34833

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 799 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 56′ 43″ Veri

21° 20′ 54″ Lindje

Prekorogjë (serbisht: Прекорађа/Prekorađa) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]