Tërpeza (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërpezë
Трпезе
Fshat
Vendndodhja
Tërpezë is located in Serbia
Tërpezë
Tërpezë

Koordinatat: 42°54′23″V 21°21′23″L / 42.90639°V 21.35639°L / 42.90639; 21.35639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 819 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 54′ 23″ Veri

21° 21′ 23″ Lindje

Tërpezë (serbisht: Трпезе/Trpeze) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]