Nevada (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nevadë
Невада
Fshat
Vendndodhja
Nevadë is located in Serbia
Nevadë
Nevadë

Koordinatat: 43°13′2″V 21°10′49″L / 43.21722°V 21.18028°L / 43.21722; 21.18028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 2″ Veri

21° 10′ 49″ Lindje

Nevadë (serbisht: Невада/Nevada) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]