Pollomi (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pollom
Пролом
Fshat
Vendndodhja
Pollom is located in Serbia
Pollom
Pollom

Koordinatat: 43°2′10″V 21°24′40″L / 43.03611°V 21.41111°L / 43.03611; 21.41111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 2′ 10″ Veri

21° 24′ 40″ Lindje

Pollom (serbisht: Пролом/Prolom) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]