Magova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magovë
Магово
Fshat
Vendndodhja
Magovë is located in Serbia
Magovë
Magovë

Koordinatat: 43°15′43″V 21°3′24″L / 43.26194°V 21.05667°L / 43.26194; 21.05667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 15′ 43″ Veri

21° 3′ 24″ Lindje

Magovë (serbisht: Магово/Magovo) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]