Sekiraça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sekiraçë
Секирача
Fshat
Vendndodhja
Sekiraçë is located in Serbia
Sekiraçë
Sekiraçë

Koordinatat: 42°54′6″V 21°26′48″L / 42.90167°V 21.44667°L / 42.90167; 21.44667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 782 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 54′ 6″ Veri

21° 26′ 48″ Lindje

Sekiraçë (serbisht: Секирача/Секирача) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]