Pupoci i Madh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pupoc i Madh
Велико Пупавце
Fshat
Vendndodhja
Pupoc i Madh is located in Serbia
Pupoc i Madh
Pupoc i Madh

Koordinatat: 43°2′56″V 21°21′57″L / 43.04889°V 21.36583°L / 43.04889; 21.36583

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 2′ 56″ Veri

21° 21′ 57″ Lindje

Pupoc i Madh (serbisht: Велико Пупавце/Veliko Pupavce) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]