Kastrati (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kastrat
Кастрат
Fshat
Vendndodhja
Kastrat is located in Serbia
Kastrat
Kastrat

Koordinatat: 43°7′4″V 21°18′5″L / 43.11778°V 21.30139°L / 43.11778; 21.30139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 4″ Veri

21° 18′ 5″ Lindje

Kastrat (serbisht: Кастрат/Kastrat) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi. Ndodhet në shpatin e kodrave të luginës që shtrihet deri në Besianë, dhe përbëhet nga disa dhjetëra shtëpi të shpërndara. Dikur banohej nga shqiptarët, por sot mbizotërojnë serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]