Visoka (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Visokë
Висока
Fshat
Vendndodhja
Visokë is located in Serbia
Visokë
Visokë

Koordinatat: 43°6′21″V 21°17′4″L / 43.10583°V 21.28444°L / 43.10583; 21.28444

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 21″ Veri

21° 17′ 4″ Lindje

Visokë (serbisht: Висока/Visoka) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]