Paçarada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paçaradë
Пачарађа
Fshat
Vendndodhja
Paçaradë is located in Serbia
Paçaradë
Paçaradë

Koordinatat: 43°13′44″V 21°5′5″L / 43.22889°V 21.08472°L / 43.22889; 21.08472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 521 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 44″ Veri

21° 5′ 5″ Lindje

Paçaradë (serbisht: Пачарађа/Pačarađa) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]