Raça (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raçë
Рача
Fshat
Vendndodhja
Raçë is located in Serbia
Raçë
Raçë

Koordinatat: 43°0′29″V 21°19′16″L / 43.00806°V 21.32111°L / 43.00806; 21.32111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 0′ 29″ Veri

21° 19′ 16″ Lindje

Raçë (serbisht: Рача/Rača) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]