Kozmaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kozmaç
Космача
Fshat
Vendndodhja
Kozmaç is located in Serbia
Kozmaç
Kozmaç

Koordinatat: 43°6′56″V 21°21′10″L / 43.11556°V 21.35278°L / 43.11556; 21.35278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 633 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 56″ Veri

21° 21′ 10″ Lindje

Kozmaç (serbisht: Космача/Kosmača) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]