Taçeci (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taçec
Тачевац
Fshat
Vendndodhja
Taçec is located in Serbia
Taçec
Taçec

Koordinatat: 43°3′1″V 21°10′29″L / 43.05028°V 21.17472°L / 43.05028; 21.17472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 1″ Veri

21° 10′ 29″ Lindje

Taçec edhe Tashec (serbisht: Тачевац/Tačevac) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]