Plakova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plakovë
Пљаково
Fshat
Vendndodhja
Plakovë is located in Serbia
Plakovë
Plakovë

Koordinatat: 43°10′33″V 21°17′10″L / 43.17583°V 21.28611°L / 43.17583; 21.28611

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 33″ Veri

21° 17′ 10″ Lindje

Plakovë (serbisht: Пљаково/Pljakovo) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]