Toçani i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toçan i Poshtëm
Доње Точане
Fshat
Vendndodhja
Toçan i Poshtëm is located in Serbia
Toçan i Poshtëm
Toçan i Poshtëm

Koordinatat: 43°11′6″V 21°22′14″L / 43.18500°V 21.37056°L / 43.18500; 21.37056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 6″ Veri

21° 22′ 14″ Lindje

Toçan i Poshtëm (serbisht: Доње Точане/Donje Točane) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]