Svinishti (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Svinisht
Свињиште
Fshat
Vendndodhja
Svinisht is located in Serbia
Svinisht
Svinisht

Koordinatat: 42°56′22″V 21°27′12″L / 42.93944°V 21.45333°L / 42.93944; 21.45333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 56′ 22″ Veri

21° 27′ 12″ Lindje

Svinisht (serbisht: Свињиште/Svinjište) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]