Përvetica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përveticë
Преветица
Fshat
Vendndodhja
Përveticë is located in Serbia
Përveticë
Përveticë

Koordinatat: 42°58′40″V 21°15′0″L / 42.97778°V 21.25000°L / 42.97778; 21.25000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 58′ 40″ Veri

21° 15′ 0″ Lindje

Përveticë (serbisht: Преветица/Prevetica) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]