Merdari (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merdar
Мердаре
Fshat
Vendndodhja
Merdar is located in Serbia
Merdar
Merdar

Koordinatat: 42°55′45″V 21°15′47″L / 42.92917°V 21.26306°L / 42.92917; 21.26306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 45″ Veri

21° 15′ 47″ Lindje

Merdar (serbisht: Мердаре/Merdare) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi. Në vitin 1878 fshati ishte i ndarë, me një pjesë në Kosovë dhe pjesa tjetër në Serbi.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]