Zhegrova (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhegrovë
Жегрова
Fshat
Vendndodhja
Zhegrovë is located in Serbia
Zhegrovë
Zhegrovë

Koordinatat: 43°7′46″V 21°10′18″L / 43.12944°V 21.17167°L / 43.12944; 21.17167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 46″ Veri

21° 10′ 18″ Lindje

Zhegrovë (serbisht: Жегрова/Žegrova) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]