Matarova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matarovë
Матарова
Fshat
Vendndodhja
Matarovë is located in Serbia
Matarovë
Matarovë

Koordinatat: 42°57′49″V 21°15′20″L / 42.96361°V 21.25556°L / 42.96361; 21.25556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 57′ 49″ Veri

21° 15′ 20″ Lindje

Matarovë (serbisht: Матарова/Matarova) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]