Merqezi (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merqez
Мерћез
Fshat
Vendndodhja
Merqez is located in Serbia
Merqez
Merqez

Koordinatat: 43°14′16″V 21°3′58″L / 43.23778°V 21.06611°L / 43.23778; 21.06611

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 14′ 16″ Veri

21° 3′ 58″ Lindje

Merqez (serbisht: Мерћез/Merćez) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]