Maçestena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maçestenë
Мачја Стена
Fshat
Vendndodhja
Maçestenë is located in Serbia
Maçestenë
Maçestenë

Koordinatat: 42°55′35″V 21°19′58″L / 42.92639°V 21.33278°L / 42.92639; 21.33278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 795 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 35″ Veri

21° 19′ 58″ Lindje

Maçestenë (serbisht: Мачја Стена/Mačja Stena) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]