Tmava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tmavë
Тмава
Fshat
Vendndodhja
Tmavë is located in Serbia
Tmavë
Tmavë

Koordinatat: 43°13′16″V 21°18′35″L / 43.22111°V 21.30972°L / 43.22111; 21.30972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Tmavali
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 16″ Veri

21° 18′ 35″ Lindje

Tmavë (serbisht: Тмава/Tmava) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]