Spanca (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Spancë
Спанце
Fshat
Vendndodhja
Spancë is located in Serbia
Spancë
Spancë

Koordinatat: 43°11′56″V 21°16′8″L / 43.19889°V 21.26889°L / 43.19889; 21.26889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Spancak
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 56″ Veri

21° 16′ 8″ Lindje

Spancë (serbisht: Спанце/Spance) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]