Igrishti (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Igrisht
Игриште
Fshat
Vendndodhja
Igrisht is located in Serbia
Igrisht
Igrisht

Koordinatat: 43°10′42″V 21°7′38″L / 43.17833°V 21.12722°L / 43.17833; 21.12722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 42″ Veri

21° 7′ 38″ Lindje

Igrisht (serbisht: Игриште/Igrište) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 457 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 42.

Dikur i banuar nga shqiptarët, ndërsa tash vetëm nga serbët.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]