Perunika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perunikë
Перуника
Fshat
Vendndodhja
Perunikë is located in Serbia
Perunikë
Perunikë

Koordinatat: 43°11′25″V 21°13′3″L / 43.19028°V 21.21750°L / 43.19028; 21.21750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 25″ Veri

21° 13′ 3″ Lindje

Perunikë (serbisht: Перуника/Perunika) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]