Baqegllava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baqegllavë
Баћоглава
Fshat
Vendndodhja
Baqegllavë is located in Serbia
Baqegllavë
Baqegllavë

Koordinatat: 43°8′15″V 21°14′37″L / 43.13750°V 21.24361°L / 43.13750; 21.24361

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 15″ Veri

21° 14′ 37″ Lindje

Baqegllavë (serbisht: Баћоглава/Baćoglava) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]