Dobërdoli (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobërdol
Добри До
Fshat
Vendndodhja
Dobërdol is located in Serbia
Dobërdol
Dobërdol

Koordinatat: 42°55′34″V 21°23′25″L / 42.92611°V 21.39028°L / 42.92611; 21.39028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 609 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 34″ Veri

21° 23′ 25″ Lindje

Dobërdol (serbisht: Добри До/Dobro Do) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]