Deshishka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deshishkë
Дешишка
Fshat
Vendndodhja
Deshishkë is located in Serbia
Deshishkë
Deshishkë

Koordinatat: 43°1′32″V 21°18′44″L / 43.02556°V 21.31222°L / 43.02556; 21.31222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 32″ Veri

21° 18′ 44″ Lindje

Deshishkë (serbisht: Дешишка/Dešiška) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]