Sogojeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sogojevë
Сагоњево
Fshat
Vendndodhja
Sogojevë is located in Serbia
Sogojevë
Sogojevë

Koordinatat: 43°13′42″V 21°8′42″L / 43.22833°V 21.14500°L / 43.22833; 21.14500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 42″ Veri

21° 8′ 42″ Lindje

Sogojevë ose Sagajevë (serbisht: Сагоњево/Sagonjevo) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]