Mërça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mërçë
Мрча
Fshat
Vendndodhja
Mërçë is located in Serbia
Mërçë
Mërçë

Koordinatat: 43°9′53″V 21°0′45″L / 43.16472°V 21.01250°L / 43.16472; 21.01250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 821 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 9′ 53″ Veri

21° 0′ 45″ Lindje

Mërçë (serbisht: Мрча/Mrča) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]