Vërsheci (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërshec
Вршевац
Fshat
Vendndodhja
Vërshec is located in Serbia
Vërshec
Vërshec

Koordinatat: 43°10′58″V 21°19′10″L / 43.18278°V 21.31944°L / 43.18278; 21.31944

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 58″ Veri

21° 19′ 10″ Lindje

Vërshec (serbisht: Вршевац/Vrševac) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]