Zebica (Kurshumli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zebicë
Зебица
Fshat
Vendndodhja
Zebicë is located in Serbia
Zebicë
Zebicë

Koordinatat: 42°58′44″V 21°22′17″L / 42.97889°V 21.37139°L / 42.97889; 21.37139

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 638 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 58′ 44″ Veri

21° 22′ 17″ Lindje

Zebicë (serbisht: Зебица/Zebica) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]